Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetykach

Kwas hialuronowy w kosmetyce

Kwas hialuronowy w postaci sodowej soli to naturalny składnik występujący w naszym organizmie. Jego duże ilości znajdują się między innymi w tkance skórnej, w mazi która okala stawy, a także w ciele szklistym oka.

Kwas hialuronowy w kosmetyce ze względu na swoje niezwykłe właściwości znajduje różnorodne zastosowanie i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

Najważniejszym przeznaczeniem omawianego produktu jest gromadzenie w komórkach tkanek cząsteczek wody. Właśnie ze względu na tę właściwość od prawidłowego poziomu kwasu hialuronowego zależy kondycja naszej skóry. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że codziennie około trzydzieści procent tak ważnej dla naszej urody substancji rozpada się. Organizm sam uzupełnia niedobory cząstek kwasu hialuronowego. Nie mniej jednak z biegiem lat ta zdolność zanika i zaczynają pojawiać się ich niedobory w obrębie całego organizmu początkujące proces starzenia się.
W celu uzupełnienia braków kwasu hialuronowego oraz zachowania odpowiedniego nawilżenia skóry specjaliści z branży kosmetycznej zalecają przyjmowanie preparatów z jego zawartością.

Kwas hialuronowy w kosmetyceKwas hialuronowy przeznaczony do celów kosmetycznych ma różnorakie źródła pozyskiwania. Na polskim rynku jeszcze jakiś czas temu można było dostać jedynie kosmetyki zawierające kwas pozyskiwanym z tkanek zwierzęcych. Lecz przez wzgląd na ryzyko wywoływania odczynów alergicznych na rynku sprzedaży pojawiły się preparaty z kwasem hialuronowym wytwarzanym ze szczepu bakterii Sterotoccous EQui.
Kosmetyki zawierające kwas hialuronowym, którego źródło stanowią bakterie charakteryzuje duża skuteczność, którą potwierdzają nie tylko liczne badania naukowe ale również osoby, które przeszły kurację z ich zastosowaniem. Mają zastosowanie nie tylko w postaci kremów, czy tabletek zażywanych doustnie ale również w salonach kosmetyki estetycznej, gdzie preparaty wstrzykiwane są bezpośrednio w skórę w celu wyeliminowania albo wygładzenia zmarszczek, poprawienia kształtu twarzy a nawet korekty i powiększenia ust. Tego rodzaju zabiegi ze względu na powolny rozkład kwasu hialuronowego w organizmie nie dają trwałych rezultatów. Efekty zabiegów typy anti-aging utrzymają się w zależności od jakości zastosowanego preparatu ale i miejsca wypełnienia zazwyczaj od sześciu nawet do dwunastu miesięcy.

Bardzo dobre efekty dają oprócz kosmetyki estetycznej również tabletki zawierające kwas hialuronowy. Kuracja już po paru miesiącach regularnego stosowania przynosi bezinwazyjne i dość długo utrzymujące się efekty. Zawarty w tabletkach kwas na bieżąco uzupełnia brak cząsteczek co co doskonale znacznie utrzymuje nawilżenie tkanki skórnej. Specjaliści w dziedzinie kosmetyki zalecają również krem hialuronowy do codziennego stosowania. Skuteczność takiej kuracji zwiększają także różne aktywne składniki które wchodzą w skład kremów. Podobnie jak w przypadku tabletek zawarty w kremie kwas hialuronowy w nieinwazyjny sposób nawadnia skórę widocznie poprawiając jej kondycję i opóźniając proces starzenia się skóry. Jednak, żeby kuracja dała dobry efekt należy sięgać po produkty, w których znajduje się najwyższej jakości kwas hialuronowy dostępny na dzisiejszym rynku.

2 Comments

  1. suplementuje sie kwasem i pierwsze efekty poprawy to lepsze nawilżenie. to oznaka, że nasz skóra uzywa kwasu i jest coraz lepiej. potem zyskujemy jędrność i gładkość – to był mój cel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*