Piękno w parze z kolagenem

kolagen

Białko kolagenowe wchodzące w skład prawie wszystkich tkanek ludzkiego organizmu ze względu na swoje właściwości jest w pierwszej kolejności odpowiedzialne za jak najdłuższe zahamowanie procesu starzenia i utrzymanie piękna.

Białko kolagenowe stanowi prawie siedemdziesiąt procent białka jakie jest zawarte w skórze i dzięki swojej sprężystości odpowiada za jej jędrność. W organizmie człowieka wraz z upływem czasu zanika samoistna zdolność produkcji białka kolagenowego i już w wieku dwudziestu pięciu lat zaczynają pojawiać się jego pierwsze ubytki. Brak wymaganej ilości kolagenu w tkance skórnej rozpoczyna proces starzenia się skóry, która staje się mniej sprężysta, traci elastyczność i zaczynają na niej pojawiać się pierwsze zmarszczki. Żeby przyhamować ten niestety nieodwracalny proces warto sięgać po preparaty zawierające czysty kolagen pozyskiwany z ryb morskich, który w najskuteczniejszy sposób uzupełnia ubytki włókien kolagenowych.

kolagenDla jak najdłużej zachowania młodości i piękna już po pojawieniu się pierwszych symptomów związanych z ubytkiem białka kolagenowego należy koniecznie zadbać o wymaganą suplementację diety. W sprzedaży oferowane są różne suplementy z kolagenem a przy ich wyborze można kierować się ich składem i szukać produktów zawierających aktywny kolagen rybi oraz podwyższoną zawartość witamin z grupy C, A i E. Kolagen pozyskiwany z białka rybiego ma najbardziej zbliżoną strukturę oraz własności do kolagenu ludzkiego. Bardzo szybko wchłaniany jest przez organizm i jest przyswajalny niemalże w całości co oznacza, że w skuteczny sposób uzupełnia istniejące braki. Z kolei witaminy C,A i E mająca zadanie wzmocnić kondycję włókien kolagenowych hamując pojawianie się w ich obrębie ubytków.

kolagenJednak najbardziej spektakularne rezultaty gwarantuje stosowanie aktywnego kolagenu w postaci pastylek w formie płynu. Proponowane w sprzedaży tabletki na zmarszczki mogą posiadać w swoim składzie różne rodzaje białka kolagenowego. Najczęściej wytwórcy proponują preparaty zawierające martwe włókna kolagenowe pochodzenia roślinnego czy zwierzęcego. Kuracja przy ich zastosowaniu nie zapewnia tak spektakularnych rezultatów jak zażywanie aktywnego kolagenu pozyskiwanego z białka ryb morskich. Zdaniem zarówno specjalistów jak również osób, które poddały się kuracji, aktywny kolagen to numer jeden wśród wszystkich preparatów przeciw zmarszczonych jakie proponuje współczesny rynek specjalizujący się w branży kosmetycznej.

Stosowanie rybiego kolagenu nie tylko hamuje proces starzenia się skóry, poprawia jej jędrność oraz spłyca zmarszczki ale także gwarantuje wręcz doskonałe efekty w zmniejszaniu widoczności wszelkiego rodzaju blizn. Kolagen na blizny dzięki swoim właściwościom działa rozjaśniająco oraz odpowiednio zmiękcza tkankę przerośniętej skóry. Dzięki temu blizny wygładzają się i stają się mniej zauważalne. Skuteczność preparatu potwierdzają liczne badania kliniczne.

Znając właściwości kolagenu można wspierać swoją urodę, na dłużej hamując starzenie się stosując nie tylko bezpieczne dla organizmu ale przede wszystkim naprawdę skuteczne preparaty zawierające aktywny kolagen!

3 Comments

  1. stosuję kolagen już od dłuższego czasu i nie wyobrażam sobie aby zaprzestać kuracji. Jego właściwości są nie do przecenienia. Skór delikatniejsza, rozjaśniona, zdrowsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*